Kosmetyki

KREM NA PSZCZOŁACH – opakowanie 50 ml
Suszone pszczoły (osyp pszczół) zawierają w sobie te same składniki co miód, mleczko pszczele, propolis oraz wosk, które mają pozytywny wpływ na nasz organizm. Na wysoką efektywność i duże spektrum działania osypu pszczół wpływa to, że oprócz wymienionych składników zawiera w chitynowych częściach pancerza cenne substancje takie jak heparyna i heparoidyna oraz jad pszczeli (używany w apitoksynoterapii), który ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwdrobnoustrojowe.
Z osypu pszczół wykonuje się maści, nalewki oraz inne lecznicze substancje. Preparaty na bazie pszczół wpływają m.in. na zwiększenie odporności – wzmacniają system immunologiczny oraz blokują wirusy i mikroorganizmy, neutralizację stanów zapalnych i regulację ciśnienia krwi, wzmocnienie ścianek naczyń krwionośnych, na cały układ trawienny oraz stymulują zarastanie ran, wrzodów i oparzeń.

Krem na pszczołach – zastosowanie:
Krem na pszczołach zawiera jad pszczeli i chitynę dzięki czemu działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwzakrzepowo. Krem na pszczołach może być używany w leczeniu: reumatyzmu, artretyzmu (dny moczanowej), zapalenia kłębków nerkowych, zakrzepicy żylnej, gośćca (reumatoidalnego zapalenia stawów), źle gojących się ran, zapaleniu korzonków nerwowych, żył, tętnic. Jest pomocny w leczeniu chorób dermatologicznych, zespołów bólowych pourazowych, zwichnięcia ścięgien.
Stosuje się wcierając krem w bolące, chore miejsca 1-2 razy dziennie. W miarę upływu terapii trwającej najczęściej od 2 do 8 tygodni – dawkę stopniowo zwiększa się i można używać kremu 3-4 razy dziennie.

Przed użyciem należy wykonać próbę uczuleniową – niewielką ilością kremu smarujemy skórę na przedramieniu i pozostawiamy na 24 godziny.
Tylko do użytku zewnętrznego. Po użyciu chronić skórę przed słońcem. Chronić przed dziećmi.
Skład: spreparowany osyp pszczół, propolis 10%, wosk pszczeli, oliwa z oliwek

KREM PROPOLISOWY – opakowanie 50 ml
Propolis (kit pszczeli) to lepka substancja żywiczna, w kolorze od ciemnożółtego do brązowego, powstająca ze zbieranych przez pszczoły żywic roślinnych. Pszczoły wykorzystują kit do uszczelniania ula, jego dezynfekcji oraz ochrony przed bakteriami. Propolis jest bogaty w witaminy, bioflawonoidy, enzymy i mikroelementy (w propolisie wyodrębniono ok. 300 substancji aktywnych), posiada właściwości przeciwwirusowe, antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze, przeciwzakrzepowe i regeneracyjne – przyspiesza gojenie ran.

Krem propolisowy – zastosowanie:
Miejscowe leczenie skóry: otarcia skóry, rany z brakiem naskórka, trudno gojące się rany, ropne zapalenia skóry, oparzenia termiczne, owrzodzenia żylakowate podudzi, owrzodzenia o charakterze odleżynowym, egzemy, grzybice, trądzik, wypryski i inne trudno gojące się uszkodzenia skóry.
Stosuje się nakładając na zmienioną chorobowo powierzchnię skóry 2-3 razy dziennie.

Zastosowany wewnętrznie do nosa, przyspiesza leczenie kataru. Niewielką ilość kremu należy palcem, lub przy pomocy patyczka do czyszczenia uszu włożyć do nosa i głęboko wciągnąć.

Przed użyciem należy wykonać próbę uczuleniową – niewielką ilością kremu smarujemy skórę na przedramieniu i pozostawiamy na 24 godziny.
Po użyciu chronić skórę przed słońcem. Chronić przed dziećmi.
Skład: propolis 20%, wosk pszczeli, oliwa z oliwek